Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın

Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın
Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın

Sadece hayal edin, herhangi bir zamanda herhangi bir yere gidebileceğinizi, lüks yiyecekler yiyebileceğinizi, pahalı arabalar kullanabileceğinizi ve dünyayı gezebileceğinizi düşünün. Elbette, Bill Gates bütün gün oturup zengin olmadı. Hayatını işine adadı ve bu yolda milyarlar kazandı. Dünyada onun gibi başka milyoner ve milyarderler de var. Nasıl bir hayat sürdüklerini tam olarak anlayamasak da, tıpkı bizim gibi sıradan insanlarda olduğu gibi, onların da onları destekleyen birine ihtiyaç duyduklarına oldukça eminiz. İşte dünyanın en zengin insanlarının eşleri hakkında ilginç bilgiler.

MacKenzie Bezos

Birçok yardım kampanyasının müdavimi, hayırsever MacKenzie Bezos 1993 yılında dünyanın en zengin adamı Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ile evlendi. Bir zamanlar toplam net servetleri 114 milyar doların biraz altında olan dünyanın en zengin çiftiydiler. Bununla birlikte, çift Nisan 2019 yılında boşandı ve MacKenzie, 35 milyar dolarlık bir boşanma anlaşmasıyla ayrıldı. Bu ayrılık onu dünyanın en zengin üçüncü kadını yaptı.

Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın

Melinda Gates

Amerikalı hayırsever Melinda Gates bir zamanlar Microsoft’un genel müdürüydü. Kocasıyla birlikte Bill & Melinda Gates Vakfı’nı kurdular. Bu vakıf, yoksulluğu gidermeyi ve küresel sağlık hizmetlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kocası, net serveti 103,7 milyar dolar olan ve dünyanın en zengin ikinci adamı olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates.

Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın

Helene Mercier

Kanadalı piyanist Helene Mercier, Fransa’nın sanat etkisine katkıda bulunan insanlara verilen Sanat ve Edebiyat Nişanı (Order of Arts and Letters) ile onurlandırıldı. O ve Fransız iş adamı Bernard Arnault 1991 yılından itibaren evliler. Sanat koleksiyoncusu kocasıyla birlikte çiftin 95,6 milyar dolarlık serveti var.

Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın

Astrid Menks

Warren Buffet ile tanışmadan önce Astrid Menks, bir Fransız kafesinde çalışıyordu. Menks, Buffet ile ilk eşi Susan aracılığıyla tanıştı. Susan’ın ölümünden önce bile, Menks ve Amerikalı iş adamının neredeyse 30 yıldır bir ilişkisi vardı. Çift 2006 yılında evlendi ve toplam net servetlerinin değeri 85,4 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın

Flora Perez Marcote

Flore Marcote bir zamanlar kocasının şirketi olan Inditex moda grubunda çalıştı ve şuanda yönetim kurulunda bir pozisyona sahip. Kocası Amancio Ortega, Zara kıyafetlerini içeren moda grubunun sahibi. Çift 18 yıldır evli ve 67,7 milyar dolarlık bir birikime sahipler.

Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın

Priscilla Chan

Priscilla Chan, Facebook’un tanınmış kurucu ortağı Mark Zuckerberg ile evli. Bununla birlikte, çocuk doktoru olarak da başarılı bir insan olarak biliniyor. Chan, kocasıyla birlikte Chan Zuckerberg Girişimi Vakfı’nı kurdu ve Facebook hisselerinin yüzde 99’unu yani 55 milyar dolar değerindeki kısmını bağışladı. 2012 yılından beri evli olan çiftin toplam net serveri 67,4 milyar dolar.

Nita Ambami

Hintli mühendis, işadamı ve Reliance Industries Limited (RIL) başkanı Mukesh Ambani, Nita Ambani ile evli. RIL, Hindistan’ın en değerli şirketi ve Fortune Global 500 listesinde yer alıyor. Reliance Vakfı’nın kurucusu ve başkanı olmasının yanı sıra Nita, aynı zamanda Reliance Industries’in yönetici direktörüdür. Çift 1985’te evlendi ve servetlerinin değeri 58,4 milyar dolar.

Lucinda Southworth

Lucinda Soutworth, Google’ın kurucu ortağı Larry Page ile evli, ancak kendi başına da başarılı bir kadın. Doktora derecesi aldığı Stanford Üniversitesi’ne gitti. Biyomedikal Enformatik alanında ve şuanda bir araştırma bilimcisi. Çift, 2007’den beri evliler ve 2013 yılında Ebola virüsüne karşı çabalara 15 milyon dolar bağışladılar. Birleşik servetlerinin değeri 54 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Anne Wojcicki

Anne Wojcicki, Google’ın diğer kurucu ortağı Sergey Brin ile evlendi ancak evlilikleri 2015 yılına kadar sürdü. Ayrıldıktan sonra 8 yıl boyunca birlikte çalışmaya devam ettiler. Wojcicki, genomik şirket 23andME’yi kurdu ve burada CEO pozisyonunu da elinde bulunduruyor. Birlikteyken çiftin tahmini olarak 40 milyar dolar serveti vardı.

Jean-Pierre Meyers

Listemizdeki ilk erkekle tanışın. Jean-Pierre Meyers, Tethsy SCA CEO’su olarak görev yapıyor ve L’Oreal’de yönetim kurulunda. 1984’ten beri eşi olan Françoise Bettencourt Meyers, L’Oreal imparatorluğunun Fransız varisidir. Annesi 2017’de öldüğünde, Françoise dünyanın en zengin kadını oldu ve şuan net servetinin değeri 53,2 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Dünyanın en zengin insanlarının eşleriyle tanışın