Duygu Delen ‘in şüpheli ölümü sosyal medyada infial yarattı

Duygu Delen 'in şüpheli ölümü sosyal medyada infial yarattı
Duygu Delen 'in şüpheli ölümü sosyal medyada infial yarattı

Gaziantep’te, erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Mehmet Kaplan’ın evinin penceresinden düşen 17 yaşındaki Duygu Delen yaşamını yitirdi. Mehmet Kaplan olay yerinde gözaltına alınırken, Duygu Delen’in şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay, dün akşam saatlerinde Batıkent Mahallesi’nde meydana geldi. Duygu Delen, erkek arkadaşı olduğu öne sürülen Mehmet Kaplan’ın yaşadığı 4’üncü kattaki evine gitti. Bir süre sonra evin penceresinden düştü ya da atıldı.

Mahallelinin olayı fark etmesiyle polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. Gelen sağlık çalışanlarının yaptığı kontrolde, Duygu Delen ‘in olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi. Duygu’nun cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Polis ekipleri, Mehmet Kaplan’ı gözaltına alarak emniyete götürdü. Duygu Delen ‘in intihar mı ettiği, yoksa cinayete mi kurban gittiğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Sosyal medya ayağa kalktı

Çıkan haberlerin ardından sosyal medyada halk olaya büyük tepki gösterdi. Sivil Toplum Kuruluşları ve Kadın Meclisleri olay hakkında kamuoyu oluşturmak için Twitter’da #duyguicinadalet kampanyası başlattı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı ”Duygu için adalet” sloganıyla paylaşımlarda bulundu.

Baro Başkanı Şarklı’dan açıklama

Gaziantep Barosu Başkan Bektaş Şarklı da sosyal medyadaki tepkilerin ardından açıklamada bulundu. Şarklı, ”Gaziantep Barosu Başkanı olarak dosyayı ve hukuki sureci titizlikle takip edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Dosyayı takip konusunda yk dan ve Kadın Hakları Komisyonundan avukat arkadaşlarımız görevlendirilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur” dedi.