Eğitimini yarıda bırakmış bu ünlüler milyonlar kazanıyor

Eğitimini yarıda bırakmış bu ünlüler milyonlar kazanıyor
Eğitimini yarıda bırakmış bu ünlüler milyonlar kazanıyor

Ülkemizde hemen her aile çocuklarının okumasını ve öğretmen, doktor, mühendis gibi mesleklere sahip olmasını istiyor. Muhtemelen aileniz eğitim hakkında sizlere çok fazla baskı yapmışlardır. Tabi bu oldukça anlaşılabilir bir istek. Sonuçta bazı istisnalar olsa da Üniversite eğitimi alanlar almayanlara oranla daha iyi bir kariyere sahip oluyorlar. Yine de okulu bıraktıktan sonra başarıyı yakalamış ve dünyaca tanınan ünlüler de var.

Bazı kariyerlerde önce yeterliliğin olması gerekir, kapıdan içeri girmenin başka yolu yoktur. Bununla birlikte, birçok durumda, üniversite diploması olmayan aşağıdaki ünlülerin kanıtladığı gibi, başarıya giden alternatif yollar vardır.

Belki de en şaşırtıcı keşif, üniversite diploması olmayan bu ünlüler genellikle üniversiteyi bitirme seçeneğine sahipti. Bir sebepten ötürü, okulu bırakıp çalışmaya veya akrabalarına bakmaya başlamak zorunda kaldılar. Kesin olan şey, başarılı olmak istiyorsanız, özveri ve sıkı çalışma şarttır.

Kısaca, okulu bitirme fırsatınız varsa, bitirin. Bir derece ile kapıların daha kolay açılacağını göreceksiniz. Ancak dediğimiz gibi, hayatta bazı tesadüflerde yok değil. Okulu bırakan bazı ünlüler ve ne kadar başarılı olduklarına bir göz atalım.

Milyonlar kazanan ünlüler

Ryan Gosling

Bugün tahminen 70 milyon dolar servete sahip olan Ryan Tomas Gosling, 17 yaşında okulu bıraktı. Sinema hayatına erken yaşta, ”The Mickey Mouse Club” ile atıldı. Sıkı çalışma, yetenek ve özveri onu ünlü bir Hollywood aktörü yaptı.

Katy Perry

Katy Perry, müziğe tüm dikkatini vermek için 15 yaşında okulu bıraktı. Bugün dünya çapında tanınıyor ve tahmini serveti 330 milyon dolar. Yine de, başarılı olmasına rağmen, eğitimine devam etmeyi ve bir diploma sahibi olmayı diliyor.

Rihanna

Rihanna genç yaşta başarıya ulaşan ünlülerden. Aslında okul tatillerinde okulu bitirme planıyla birlikte demo kayıtları yapıyordu. Ancak müziğe daha fazla ağırlık vermesi gerektiğini anlayınca okulu bıraktı ve kendini müziğe verdi. Ünlü şarkıcı 550 milyon dolarlık bir servete sahip.

Eminem

Eğitimini yarıda bırakmış bu ünlüler milyonlar kazanıyor

Eminem, annesine yardım etmek ve çalışmak için 17 yaşında okulu bıraktı. Beyaz bir rapçi olarak kabul görmesi sayesinde hip hop’taki ırksal engelleri aşarak büyük bir itibara sahip oldu. 210 milyon dolar değerinde servetinin çoğunu müzikten kazansa da reklam ve filmlerde oynayarak gelirlerini artırmaya devam ediyor.

Robert Downey Jr.

Eğitimini yarıda bırakmış bu ünlüler milyonlar kazanıyor

Robert Downey Jr. liseyi bitirmiş olsaydı, bugün hepimizin bildiği ve sevdiği Iron Man’e asla sahip olamazdık! Hayatında birçok mücadele yaşadı, ancak oyunculuk tutkusu ve doğal yeteneği, bu engellerin üstesinden gelmesine ve bugün yaşayan en sevilen oyunculardan biri olmasına yardımcı oldu. Iron Man olarak ünlü olmasına rağmen, Dr. Dolittle ve Sherlock Holmes gibi çok çeşitli roller üstlenmiştir. 300 milyon dolar servete sahip olan bu ünlü için liseyi bırakmak hiç sorun olmamalı.

Jennifer Lawrence

Eğitimini yarıda bırakmış bu ünlüler milyonlar kazanıyor

Jennifer Lawrence bilinçli olarak okulu bırakan ünlülerden biri ve bu davranışını açıkça anlatabiliyor. 14 yaşında okulu bırakarak oyunculuğa odaklandı. Bugün, Jennifer Lawrence, sıkı çalışmanın yeterli olabileceğinin kanıtı. Tahmini olarak 130 milyon dolar değerinde serveti var ve birçok kadın oyuncuya ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Leonardo Dicaprio

Eğitimini yarıda bırakmış bu ünlüler milyonlar kazanıyor

Leonardo DiCaprio, şüphesiz bu neslin en ünlü oyuncularından biri ve oldukça yetenekli. Okulu sevmemesi ve annesine bu konuda yalvarması, seçmelere katılmasını ve büyük bir kariyere başlamasını sağladı. Yapımcılar ve film şirketleri için altın yumurtlayan tavuk konumundaki oyuncunun serveti yaklaşık 260 milyon dolar . Oyunculuk kariyeri için eğitimini sonlandırmasına rağmen, yıllar sonra eğitime devam edip diplomasını aldı.