Fatih Portakal, her şeyi anlattı! İşte Fox TV’ye veda sebebi

fatih-portakal-her-seyi-anlatti-iste-fox-tvye-veda-sebebi

Fatih Portakal geçtiğimiz günlerde Fox TV’deki görevini bıraktığını ve emekli olduğunu açıklamasının ardından, canlı yayında koltuğu Sulçuk Tepeli’ye devretti.

Portakal, ”Kendimi tekrar ediyordum. Bıktım yani rekabetsiz olmak, rakipsiz olmak insanı boşluğa düşürüyor” açıklamasını yaptı.

Fox Ana Haber’in yeni sunucusu Selçuk Tepeli ilk kez ekrana çıkarken Fatih Portakal’da bayrak değişimi için son kez Fox Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ile birlikte haber bültenine konuk oldu.

Fatih Portakal emeklilik kararının ardından çokça dile getirilen ‘neden veda etti?’ sorusuna; ”Herkes bir şeyler yazdı, bir şeyler söyledi. Kendi kendime dedim ki mutlu musun? Mutluyum. Ama daha mutlu olabilir miyim dedim. Bu sorunun cevabını İstanbul’da değil İzmir’de buldum” yanıtını verdi.

Portakal sözlerine şöyle devam etti: ”Böyle daha mutluyum. Yeri doldurulamayacak insan yok. Temmuz başında kararı verdim. Çok nettim. Doğan ağabey(Doğan Şentürk) inanmadı. Ayın 20’sinden sonra tekrar konuşalım dedi. Söyleyecek bir şeyim kalmadı. Son 3 yıldır liderdik, iki senedir reytinglere bakmıyordum. Kendimi tekrar ediyordum. Bıktım yani, rekabetsiz olmak, rakipsiz olmak insanı boşluğa düşürüyor. Rakip arıyorsunuz kendinize yok. Size yetişemiyor, en yakın rakibinize fark atmışsınız.”

Koltuğu devrettiği Selçuk Tepeli’ye yönelik, ”Bence çok iyi yaptınız. Ben de sizi tanımıyorum, siz de beni tanımıyorsunuz. Layık olduğunuzu düşünüyorum” diyen Fatih Portakal, ”Efsaneyi kabul etmiyorum ama İşimi seviyorum, iyi de yapmaya çalışıyorum. Süper dostluklarım var. Ekip ruhuyla çalıştık, o yüzden şanslıyım. Doğan Şentürk burada, haberin başındaki bir insan. Ne diyeceği belli değil, hiç sormaz bana. 10 yılda dört kere beş kere sadece haber için tartışmışızdır. O yüzden çok şanslıyım. Herkes bir şeyler yazdı, bir şeyler kurdu. Gerçekten normal karşılıyorum ama benim ne dediğim önemli” dedi.