Halil Sezai’nin avukatlığına soyunan Eren Erdem özür diledi

Halil Sezai'nin avukatlığına soyunan Eren Erdem özür diledi

Eren Erdem Twitter üzerinden paylaştığı mesajlarında Halil Sezai’ye sahip çıkmış ve bakanlıklara telefon açtığını söylemişti. CHP’li siyasetçi özür diledi.

67 yaşındaki komşusunu dövdüğü için gözaltına alınan şarkıcı Halil Sezai için seferber olan CHP’li Eren Erdem, Halil Sezai’nin magandalığını gösteren görüntüler çıkınca mesajlarını sildi ve özür diledi.

Şarkıcı Halil Sezai dün darp şikayetiyle evinden gözaltına alınmıştı. Konuyla ilgili seferber olan ilk isim ise Eren Erdem olmuştu. Erdem Twitter üzerinden paylaştığı mesajlarında Halil Sezai’ye sahip çıkmış ve Sezai için bakanlıklara telefon açtığını söylemişti.

ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA KALDI
Eren Erdem, dün gece yaptıklarıyla ilgili bir video mesaj paylaşıp, yanlış bir algı oluşturduğu için özür diledi.

Eren Erdem’in açıklaması şöyle:

Dün yaşanan Halil Sezai hadisesi ile alakalı samimi, içten duygularımla meselenin özetidir. Önyargılar, peşin kabullerle değil; hakikatlerle hareket eden herkese son açıklamamdır. 

Olayı tam bilmeden; somut gerçeklere ulaşmadan kamuoyunu bilgilendirme “hatasını” yaparak, yanlış bir algı oluşmasına yol açtım. Şiddeti desteklemiş gibi görünmeme yol açan bir hata yaptım.. Niyetim halisti. Ancak yöntemin yanlışlığı nedeniyle kamuoyundan özür dilerim.

Erdem paylaştığı videoda ise şu ifadeleri kullandı: 

Yıllardır gözaltıları takip ediyorum. Sanatçı, gazeteci, yazar, çizer, aydın gözaltına alındığı zaman nedir ne değildir diye anlamak, o konuda kamuoyunu bilgilendirmek için.

Siyasetçiyim, hak savunucusuyum. Şiddet karşıtıyım, şiddetin karşısında yıllardır mücadele eden bir insanım.

Dün de Halil Sezai olayı bana intikal ettiğinde ne bu görüntüler ne 67 yaşında vatandaşın darp edildiği hususunda bende bir bilgi yoktu. 

Dolayısıyla karşılıklı bir sürtüşme sonucunda gözaltına alındığı suretiyle bilgilendirmek amacıyla bir paylaşım yaptım. Süreci de takip ettim. Sabah bu görüntülerle karşılaştığım zaman çok üzüldüm.

Asla tasvip etmeyeceğim onaylamayacağım bir şiddet durumuyla karşı karşıya kaldım. Hiçbir şekilde onaylamam mümkün değil.