İnsanların suratına maske fırlatan tabanca

İnsanların suratına maske fırlatan tabanca
İnsanların suratına maske fırlatan tabanca

Bazen aptalca eylemler aptalca çözümler gerektirir diyen Allen Pan isimli bir Youtuber, insanların yüzüne maske fırlatan bir tabanca üretti. Dünya şu anda devam eden bir pandemi ile mücadele ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki sağlık görevlileri tarafından uyarılara rağmen, bazı insanlar hala koruyucu yüz maskesi takmayı reddediyor. Pan, maske kullanımını teşvik etmek için neler yapabileceğini düşünürken, eğitim videolarının açıkça işe yaramadığını fark etti.

Bunun yerine aşağıda ne yapmayı seçtiğine bir göz atın;

Pan, bunun artık bir ”gerçeklik” dünyası olmadığını, bunun yerine bir fikir ve duygu dünyası olduğunu açıkladı. Allen Pan, insanlara kendilerini ve başkalarını maskelerle korumaları için yalvarmak yerine, maske fırlatan bir silahın daha etkili olabileceğini söylüyor.

Pan, sokağa çıkıp insanlar üzerinde denemeden önce silahın yapım aşamasını ve nasıl çalıştığını Youtube’da gösteriyor. Tabanca, Pan’ın paylaştığı videoda şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor, maske başının arkasına sarılmadan önce yüzüne doğru fırlatılıyor, burnuna ve ağzına güzelce sabitleniyor. Fikir zekice olsa da, pek iyi sonuçlanacağından emin değiliz. Maske takmayı reddedenler bu konuda mücadele etmekte oldukça ısrarlılar.

Tabi ki normal bir şekilde kullanılması için de tasarlamadı bunu Pan. Bu sadece dikkat çekici bir farkındalık projesinden başka bir şey değil. Haliyle, sokakta yürürken suratınıza birinin böyle bir silahla maske fırlatmasını kimse istemezdi. Ancak her geçen gün ilginçleşen yaşamlarımızda, yaygınlaşabilecek bir eylem olabilmesi de bizleri şaşırtmayacak.

Aşağıda bu ürünün yapılış ve deneme aşamasını izleyebilirsiniz.