İnstagram çöktü mü? İnstagram neden girilmiyor?

instagram-coktu-mu-instagrama-neden-girilmiyor

Instagram çöktü mü sorusunun yanıtı merak ediliyor. Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan sosyal ağ platformu Instagram’da bugün akşam saatlerinden itibaren çeşitli erişim problemleri yaşanmaya başlandı. Milyonlarca kullanıcı uygulamanın çöküp çökmediğine dair arama motorları üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Instagram çöktü mü? Instagram neden girilmiyor? İşte merak edilenler…

INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Saat 21.10 itibarıyla milyonlarca kullanıcı uygulamayı kullanamıyor. Instagram sorununun neden kaynaklandığı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sorunun ilerleyen dakikalarda düzeleceği tahmin ediliyor. Konuya dair Instagram’dan resmi bir açıklama yapılmadı.

Dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden “downdetector.com” canlı arıza haritasında yer alan bilgiye göre, Instagram, Facebook ve WhatsApp’a Avrupa genelinde erişim sorunu olduğu görülüyor. Türkiye’de de bazı kullanıcılar sorun yaşadığını belirtiyor.

INSTAGRAM NE ZAMAN DÜZELECEK?

Instagram’a giren kullanıcılar akış yenileme, kullanıcı hikayelerini güncelleme gibi konularda sorun yaşandığını görüyor. Konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi. İlerleyen saatlerde Instagram’ın normale dönmesi bekleniyor.