İntihar eden Buse Melisa ‘nın babası adliyeye sevk edildi

intihar-eden-buse-melisa-nin-babasi-adliyeye-sevk-edildi

Sosyal medya hesabından babasından ‘ölmesi’ yönünde baskı gördüğünü yazan Melisa, son olarak ‘Tetiği çektim’ paylaşımı yapmıştı. Sosyal medyada başlayan tepkiler üzerine Buse Melisa K.’nin babası Emekli astsubay Özay K. gözaltına alındı.

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, Melisa K. (15), emekli astsubay babasının beylik tabancasını başına ateşleyerek, intihar etti. Twitter’dan daha önce yaptığı paylaşımlarda babasından baskı gördüğünü yazan Melisa, sosyal medyadaki son paylaşımında da “Tetiği çektim” ifadesini kullandı. Baba Özay K. ‘intihara sürükleme’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Hürriyet Mahallesi Şehit Özpolat Caddesi’ndeki intihar olayı saat 02.00 sıralarında yaşandı.

Melisa K., emekli astsubay babası Özay K.’nin beylik tabancasını başına ateşledi. Silah sesine uyananların ağır yaralı halde bulduğu Buse Melisa K., ambulansla kaldırıldığı Ödemiş Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Buse Melisa K.’nin cenazesi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Melisa K.’nin intihardan önce babası Özay K. ile tartıştığı öğrenildi. Baba Özay K.’nin, olaydan sonra emniyete götürülerek, ifadesinin alındığı öğrenildi.

Özay K., emniyetteki ilk ifadesinde, gece saatlerinde annenin çığlığı ile uyanarak balkona gittiğini, eşini kızının başında gördüğünü, kendisine ait olan silahı eşinin alarak koridorda bir yere bıraktığını, daha sonra eşinin 112 ekipleri ile birlikte hastaneye gittiğin söylediği öğrenildi.

Yine Özay K.’nin ifadesinde, kızına herhangi bir şiddet uygulamadığını, ders çalışma nedeniyle sözlü bir tartışma yaşandığını aktardığı öğrenildi. Özay K., daha sonra emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Buse Melisa K.’nin emekli astsubay babası Özay K., sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.