Iron Man hayranı topladığı bağışlarla zırh tasarlıyor

Iron Man hayranı topladığı bağışlarla zırh tasarlıyor
Iron Man hayranı topladığı bağışlarla zırh tasarlıyor

TikTok’taki bir adam topladığı bağışlarla Iron Man kostümü yaptı ve Tony Stark’ın varisi olduğunu iddia ediyor.

Sosyal medyada ‘Techmaster’ olarak bilinen Brandon Phomvangsa, Iron Man’in Arc reaktörünü temsilen demir maske ve göğsünde parlak ışık bulunan kostüm tasarladı. Techmaster’ın şu anda TikTok’ta 195 bin takipçisi var ve yaratıcı projesiyle 2,5 milyondan fazla beğeni topladı.

Bir mühendis yardımıyla tasarlanan kostüm, elinden çıkan alevler, omuzlarından fırlayan roketler ve yerleşik bir elektrikli testere ile izleyicilerden büyük ilgi görüyor. Brandon kostümü geliştirmeye devam edebilmek için insanların bağışta bulunabileceği bir bağış (GoFundMe) sayfası oluşturdu.

Bağış toplama etkinliğinin açıklamasında Brandon şunları yazdı:

”Hayatımın 8 yılı boyunca, zamanımı şimdiye kadar yapılmış dünyanın en gerçekçi Iron Man kostümü üretmeye adadım. Yıllar boyunca bilgim ilerledikçe kostümün çeşitli varyasyonlarını yaptım ve hayal ettiğimden çok daha ileri gittim. İnşa etmek istediğim çok şey var ama bu hayale harcayacak param yok. Desteklemek için yaptığınız her şey için minnettarım ve elimden geldiğince çok video göndermeye devam edeceğim.”

Brandon’ın hedefi 4 bin dolar ve 24 Ağustos itibariyle 1250 dolar toplamış durumda.

Brandon’ın paylaştığı en popüler videolardan biri Iron Man kostümünün özelliklerini gösterdiği paylaşımı oldu. 12 Ağustosta paylaşılan video şimdiden 4,5 milyon görüntülenmeye ulaştı.

Destekleyenler kadar dalga geçenler de bir hayli fazla. Yapılan yorumlarda bir kişi ‘Iron Man’in yapımlarını görmeyi seviyorum ve bu şimdiye kadar ki en gerçekçi olanı’ yazarken, bir başkası ‘tenekeci adam’ diyerek dalga geçiyor. Sonuç olarak her iki kesimi de oldukça eğlendirdiği kesin. Bize göre ise Brandon, farklı bir anlatım yolunu seçmiş başarılı bir sanatçı.