İstanbul’da ‘Çakarlı’ maganda yol vermeyen sürücüyü bıçakladı

İstanbul'da 'Çakarlı' maganda yol vermeyen sürücüyü bıçakladı
İstanbul'da 'Çakarlı' maganda yol vermeyen sürücüyü bıçakladı

İstanbul Hadımköy’de aracında çakar bulunan M.E.U adlı maganda, yol vermediği öne sürülen Dadaş Aras’ı bıçakladı. Saldırıya uğrayan vatandaş, yolunun kesildiği ve tartışmanın yaşandığı anları, telefonunun kamerası ile kaydetti.

Kim bu maganda?

İddiaya göre 34 PML 55 plakalı lüks minibüsün sürücüsü M.U.E aracında bulunan çakar tertibatını kullanarak kendisine yol vermediği öne sürülen Dadaş Aras’ın önünü kesti.

Dakikalarca tehdit ve küfürler savuran saldırgan M.U.E, vatandaşın onu videoya kaydettiğini ve polise vereceğini söylemesi üzerine iyice kendinden geçti. Aracın camından saldırmaya çalışan M.U.E’nin ”görüntüleri polise versen ne olur ki” diyerek güldüğü anlar kameraya yansıdı. Dadaş Aras’ın saldırganı ve aracını çektiği telefon kaydı son bulurken, saldırgan şahıs vatandaşı 5 yerinden bıçakladı. Yoldan geçen araçlardan birine can havliyle kendini atan Aras’ı, bindiği araç sahibi hastaneye yetiştirdi.

İstanbul'da 'Çakarlı' maganda yol vermeyen sürücüyü bıçakladı

Saldırıya uğrayan vatandaş o anları anlattı

Yaşadıklarını hastane odasında anlatan Dadaş Aras, ”Araç arkamdan siren çalarak geliyordu. Yol ver diye bağırıyordu. Bende yol verdim sağa kaydım soluma gelerek bana neden yol vermiyorsun diye küfür etti. Bende ne küfür ediyorsun polis küfür eder mi dedim. O da bana ben senden yol istiyorum vermiyorsun dedi. Birden hızlandı aracıyla önümü kesti. Arabadan indi yanıma geldi. Ben polisim dur deyince neden durmuyorsun diyerek ehliyetimi istedi. Elini beline koyduğunda silahını gördüm. Ben de bunun üzerinde polis mi diye düşündüm. Çünkü İstanbul’un ortasında üç şeritli yolda önünüzü bir araç kesiyor ben de tekrardan kimliğini sordum. ‘Sen kimsin?’ dedi. Ben de videoya almaya başladım. Ben videoya almaya başlayınca bana küfür etmeye ve tehdit etmeye başladı. Ben de arabadan indim ve çakarın yandığını göstermek için videoya aldım. Ama bu sırada hala polis mi diye düşünmeye devam ettim. Ben video kaydını durdurdum ve aracıma doğru yönelmeye başladığımda ensemden bir ses duydum. Yere uzandım düştüm. Bir baktım beni bıçaklıyor. Allah’ım kimsenin başına vermesin. Ben arabanın altına sürünerek girdim. Arkada bir gri aracın olduğunu gördüm. Sürünerek aracın içine attım kendimi. Allah razı olsun beni o yetiştirdi hastaneye. Kan kaybından ölebilirdim. İstanbul’un göbeğinde polisim diye magandalık yaptılar”

Olay yerine gelen polis ekipleri parmak izi çalışması ile kaçan M.E.U.’yu yakalamak için çalışma başlattı. Arama kararı çıkarılan saldırgan hakkında yurtdışına çıkış yasağı da kondu. Sosyal medya üzerinde çok sayıda kişi saldırıya uğrayan Dadaş Aras’a destek mesajları yağdırdı ve magandanın yakalanması için kamuoyu oluşturma çabasında bulundu.