Harry Maguire Mikonos’ta tatil yaparken gözaltına alındı!

Harry Maguire, Mikonos adasında polis memuruyla kavga ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.
Harry Maguire, Mikonos adasında polis memuruyla kavga ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Manchester United ve İngiltere Milli Takımı’nın stoperi Harry Maguire, Mikonos adasında polis memuruyla kavga ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

27 yaşındaki ünlü futbolcunun, memurların müdahalesinden önce bir başka İngiliz turistle tartışma yaşadığı, olayın büyümesinin ardından devreye polis ekiplerinin girdiği bildirildi. Başarılı sporcunun polislere karşı sert tavır sergilemesi sebebiyle gözaltına alındığı ve olaya karışan diğer iki İngiliz turistle birlikte hakim karşısına çıkarılmak üzere Siros Adası’na götürüldüğü aktarıldı.

Manchester United olayı doğrulayarak, ünlü oyuncuyla temas kurduklarını ve Maguire‘nin yetkililerle işbirliği içerisinde olduğunu bildirdi.

ESPN tarafından verilen habere göre, bir polis yetkilisi şunları şöyledi; ”Futbolcu, bir polis memuruna sözlü olarak tacizde bulundu ve sonra ona vurdu. Üçlü, Mikonos karakoluna getirildiklerinde hala direniyorlardı.”

Harry Maguire, Ashley Young’ın ayrılmasından sonra Ocak ayında menajer Ole Gunner Solskjaer tarafından United kaptanlığına getirildi. İngiliz savunma oyuncusu, rekor bir ücretle, 80 milyon sterlinlik anlaşma karşılığında geçen yaz Leicester City’den Old Trafford’a geldi.