Nutella helal mi? Nutella’dan şok açıklama! ‘Helal değiliz’

Nutella helal mi? Nutella'dan şok açıklama! 'Helal değiliz'

Dünyaca tanınan çikolata firmalarından Nutella, ürünlerinin helal sertifikalı olup-olmadığı sorusuna cevap verdi. Sosyal medyada bir kişinin ‘Nutella helal mi?’ sorusuna, ‘Hayır, helal değil’ diyen firma, gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yapan şirket özür dileyerek ürünlerinin Helal olduğunu söyledi. Nutella helal mi?

İtalyan bir çikolata firması tarafından üretilen Nutella, helal olmadığını açıkladı. Sosyal medyadan sorulan soruya karşı ‘Hayır, helal değiliz’ yanıtı tepkilere yol açtı.

Gıda Hareketi’nin duyurduğu detaylar kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Gelen tepkiler üzerine geri adım atan Nutella, hatalı tweet attıklarını söyleyerek özür diledi.

Firma, ”Dünya çapında satılan tüm Nutella, Helal tüketime uygundur. Nutella üreten endüstriyel tesislerin% 90’ından fazlası halihazırda üçüncü bir şahıs tarafından Helal sertifikasına sahiptir ve geri kalan fabrikaları sertifikalandırma sürecindeyiz. Daha önceki tweet’imizde yaptığımız hatadan dolayı özür dileriz” açıklamasında bulundu.

Sosyal medyada oluşan kamuoyunda kullanıcılar, Nutella ürünleri yerine onun ikameleri olan Torku ya da Fiskobirlik ürünlerinin tercih edilmesi yönünde görüş bildiriyorlar.