Ruhi Çenet tutuklandı mı? Ruhi Çenet kimdir?

Ruhi Çenet gözaltına alındı iddiası
Ruhi Çenet gözaltına alındı iddiası

Sosyal medya fenomeninin, yayınladığı bir video nedeniyle suçu ve suçluyu övdüğü gerekçesiyle sorgulanmak üzere gözaltına alındığı iddia edildi. Youtube kanalı için öğrendiği bilgileri kendine has bir üslupla sunan, hazırladığı bilgi verici veya korkutucu içeriklerle tanınan Ruhi Çenet‘in, son durumunu takipçileri arasında merak konusu oldu.

Ruhi Çenet tutuklandı mı?

Yayınladığı Adana Hürriyet Mahallesi videosunda suçu ve suçluyu övdüğü gerekçesiyle gözaltına alındığı ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı iddiaları ortaya atılan Çenet’in, Adana Hürriyet Mahallesi videosunu kanalından kaldırdıktan sonra, konu ile ilgili yapmış olduğu tek açıklama ise şu şekilde;

Ruhi Çenet kimdir ?

Ruhi Çenet, 20 Ekim 1990 yılında Aydın‘da dünyaya geldi. Üniversite eğitimi için Hindistan’a giden Çenet, ilk videolarını yayınlamaya da burada başladı. 2011 yılında Türkiye’ye döndükten sonra tüm enerjisini Youtube içerikleri hazırlamaya ayırarak, ülkemizde en çok izlenen sosyal medya fenomenlerinden biri olmayı da başardı. Yaptığı araştırmaları ve gittiği yerleri konu alarak çektiği videolarla takipçilerinin beğenisini toplayan Çenet, son zamanlarda corona virüs hakkında içerik hazırlamak için virüsün merkezi olan Çin’e gitti ve oradan yaptığı yayınlarla adından oldukça söz ettirdi. Youtube’da 2 milyondan fazla abonesi bulunan Çenet, yaptığı videolarla 200 milyon izlenme sayısına ulaştı. Çenet medyaya yaptığı açıklamalarla, dijital eğitimcilik dersleri vermeyi ve yeni Youtuberlar yetiştirmeyi hedefliyor.Ruhi Çenet Videoları isimli Youtube kanalına buradan ulaşarak içerik üreticinin paylaşımlarını inceleyebilirsiniz.