Şimdiye kadar kimsenin açıklayamadığı 7 gizemli olay

Şimdiye kadar kimsenin açıklayamadığı 7 gizemli olay

İyi bir gizemi kim sevmez? Gizemi gerçekten çözebildiğiniz zaman daha da iyidir. Çoğu insan her şeyin çözülebileceğini düşünmeyi sever, ama bu doğru değil. Bu açıklanamayan 7 gizemli olay onlarca yıldır ortalıkta dolaşıyor ve henüz çözülemedi.

1- Zodyak Cinayetleri

Zodyak Katili medyayla alay etmekten zevk aldı. “İnsanları öldürmeyi seviyorum çünkü çok eğlenceli.” San Francisco gazetelerine gönderilen şifreli mektuplardan biri böyle başladı. 1969’da Zodiac adıyla ortaya çıkan bir seri katil, Bay Bölgesi sakinlerini terörize ederek en az beş kişiyi öldürdü. Olaylar, 20 Aralık 1968’de bir çiftin arabada otururken vurularak öldürülmesiyle başladı. Bu trajediyi takip eden 10 ay boyunca, katil halka açık bir parkta bir çifti vurarak yeniden saldıracaktı. Sonrasında huzurlu bir gölün yakınında başka bir erkek ve kadın ve bir taksi şoförünü kafasından vurdu. Zodiac katili tüm bu zaman boyunca polis ve muhabirlerle dalga geçti. Birkaç cinayeti açıkladı ve sembol olarak şifreli mektupları gazetelere göndermeye başladı. Bir noktada, iddia ettiği kişi olduğunu kanıtlamak için gazeteye kanlı bir gömlek bile postaladı. Başka bir seferinde çocuklarla dolu bir okul otobüsünü vurmakla tehdit etti. Soruşturma yıllarca sürdü. Birkaç şüpheli sorgulandı, ancak katil asla yakalanmadı.

2- Pollock İkizlerinin gizemli yaşamı

1957’de 11 yaşındaki Joanna ve 6 yaşındaki Jacqueline Pollock kardeşler, İngiltere’nin Northumberland kentinde bir araba kazasında trajik bir şekilde öldü. Bir yıl sonra anneleri Jennifer ve Gillian isminde ikizleri dünyaya getirdi. Küçük ikiz Jennifer’ın vücudunda tıpkı kazada ölen Jacqueline’in vücudunda olduğu yerde bulunan doğum izleri vardı. İkizler daha sonra ölen kızlara ait önceden bilmedikleri oyuncakları istemeye başladılar. İkizler daha önce hiç gitmedikleri bir parka bile gitmeyi istediler. Bu park ölen kardeşlerin gitmeyi en çok sevdiği parktı. O zamanlar saygın bir psikolog olan Dr. Ian Stevenson, vakayı derinlemesine inceledi ve ikizlerin, ayrılan kız kardeşlerinin reenkarnasyonları olduğunu iddia etti.

3- Yeşil Çocuklar

Woolpit’in Yeşil Çocukları, 12. yüzyılda İngiltere’nin Suffolk kentindeki Woolpit köyünde ortaya çıkan iki çocuktu. Erkek ve kız kardeşin, cildinin yeşil renkte olmasının dışında diğer çocuklardan farklı görünen hiçbir yanları yoktu. Tanınmayan bir dil konuşuyorlardı ve fasulye tohumlarından başka bir şeyi yemeyi reddettiler. Sonunda derileri yeşil rengini kaybetti. İngilizceyi öğrendikten sonra, karanlık bir yer olan “St. Martin Ülkesi” nden olduklarını açıkladılar. Babalarının sürüsüne baktıklarını ve çan seslerini duyduklarında bir ışık nehrini takip ettiklerini iddia ettiler. Sonra Woolpit’e vardılar. Çocukların kökeni için önerilen daha alışılmadık teorilerden bazıları, onların Hollow Earth çocukları, paralel boyutlu çocuklar veya Dünya dışı çocuklar olmaları iddialarıdır.

4- Dighton Kayası

Dighton Kayası, Massachusetts’teki Taunton Nehri kıyılarında bulunan 40 tonluk bir kayadır ve şaşırtıcı petrogliflerle kaplıdır. Yaklaşık 300 yıldır insanlar kökeni ve anlamı hakkında spekülasyon yaptılar. Bir İngiliz sömürgecinin kayayı 1680’de ilk kez tanımlamasından bu yana araştırmacılar garip şekilleri çözmeye çalıştılar, ancak çok az başarı elde ettiler. 1963’te devlet yetkilileri kayayı kaldırıp koruma için sakladı. Çoğu bilim adamı, taş oymaların Yerli Amerikan kökenli olduğunu düşünüyor. Bazı çılgın teoriler, bunun Portekizlilerin, Çinlilerin ve hatta eski Fenikelilerin işi olduğunu öne sürse de hala gizemi çözülemedi.

5- Cicada 3301

Son üç yıldır, her Ocak ayında kendilerine “3301” diyen birilerinin yaptığı tuhaf, çevrimiçi bir bulmaca oyunu var. Sembolleri ağustos böceği. Karmaşık bulmacalar kriptografi, matematik, edebiyat, gizli mesajlar, veri güvenliği ve felsefe unsurlarına dayanıyor. Polonya, Hawaii, İspanya, Avustralya ve Kore gibi çok çeşitli yerlerde fiziksel ipuçları ortaya çıkıyor. 3301, bulmacalarının “zeki bireyler” bulmaya çalıştığını iddia ediyor. Nedenini söylemiyorlar. Birçoğu bu neredeyse imkansız bulmacaların CIA veya MI6 gibi kuruluşlar için bir işe alma aracı olduğuna inanıyor.

6- Babushka Lady

İnsanlar, 1963’te John F. Kennedy suikastının görüntülerinin incelerken, filmde gizemli bir kadın görülüyor. Kadının üzerinde kahverengi bir palto ve başında bir fular vardı. Kamera gibi yüzünün önünde bir şey tutuyor gibiydi. Görüntülerde birçok kez yer aldı ve hatta çoğu insan gittikten sonra bile olay yerinde kaldı. Kısa bir süre sonra Elm Sokağı’ndan Doğu’ya doğru giderken görüldü. FBI, kadının ortaya çıkmasını ve çektiği görüntüleri onlara vermesini alenen talep etti ama kadın ortaya çıkmadı. Çok sayıda teori gündeme gelse de, bugün kimse Babushka Lady’nin kim olduğunu bilmiyor. Ayrıca neden çekimde bulunduğunu veya kaydettiği tüm kanıtları vermeyi neden reddettiği bilinmiyor.

7- Aiud’un Alüminyon Takozu

1974’te, Romanya’nın Aiud kentinin 3 km doğusunda bulunan kama şeklindeki bir nesnedir. Mures Nehri kıyısında keşfedildi. Bildirildiğine göre, 10 metre toprağın altında ve iki mastodon kemiğinin yanında ortaya çıkarıldı. Çekiç kafasına benziyor ve ince bir oksit tabakasıyla kaplanmış bir alüminyum alaşımından yapılmıştır. Garip olan ise alüminyum 1808’e kadar keşfedilmedi ve 1885’e kadar da üretilmedi. Mastodon kemikleriyle aynı tabakada bulunduğundan, bu kamanın en az 11.000 yaşında olduğunu gösteriyor. Birçok insan, bu kamanın uzaylıların dünyayı ziyaret ettiğinin kanıtı olduğuna inanıyor, çünkü insanların binlerce yıl önce böyle bir alaşım yaratması mümkün değil.

Umarım bir gün çözülemeyen bu 7 gizemli olay ortaya çıkarılır.