Suicide Squad: Kill The Justice League ilk fragmanı yayınladı

Suicide Squad: Kill The Justice League ilk fragmanı yayınladı
Suicide Squad: Kill The Justice League ilk fragmanı yayınladı

Rocksteady Studios, ilk fragmanıyla Suicide Squad: Kill the Justice League oyununu duyurdu. Batman’in Arkham üçlemesinin sona ermesinin üzerinden beş yıl geçti ve bu süper kahraman oyunlarının en iyisiydi. Rocksteady Studios, bir sonraki projeleri hakkında sürekli çıkan söylentilere o zamandan beri sessiz kalmıştı.

22 Ağustos’ta düzenlenen ve 24 saatlik bir etkinlik olan DC Fandome’da oyun ilk fragmanı ile duyuruldu. Suicide Squad: Kill the Justice League, gezegendeki en tehlikeli insanların ekip olarak Justice League’e karşı mücadelesini konu alıyor. Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang, Cheetah ve Deathstroke gibi ayrı ayrı hayranlarının bolca bulunduğu DC ekibinin, Warner Bros. kahramanlarına karşı neler yapabilecekleri merak konusu. Oyun, 2022’de PlayStation 5 ve Xbox Series X’te yayınlanacak.

Suicide Squad: Kill the Justice League’in ilk fragmanına göz atın:

Çıkarmayı amaçladıkları bu sansasyonel oyun dışında Rocksteady başka tartışmalarla da gündemde. Stüdyo cinsel taciz şikayetleri üzerine eylemsizlikle suçlanıyor. 2018’de, şirketin 16 kadın çalışanından 10’u şikayetlerini özetleyen bir mektup imzaladı. Ancak o zamandan beri The Guardian‘a göre şirket tarafından sadece bir eğitim semineri olduğu bildirildi. Stüdyodaki eski ve kıdemli senaryo yazarı Kim MacAskill mektubu yazdı ve o zamandan beri Suicide Squad oyununun jeneriğinden adının çıkarılmasını istedi.

Kim MacAskill, ”Oyununuzla ilişkilendirilmek istemiyorum, şirketinizle ilişkilendirilmek istemiyorum, tek kıdemli kadınlarınızdan biri olarak sizin şirketinizde olmamın tek nedeni, şirketinizdeki kadınları korumaya çalışmaktır. Siz onların sürekli saldırıya ve tacize uğramasına izin veriyorken” dedi.

Rocksteady bu açıklamanın ardından bir yanıt verdi ve açıklamada şunlar ifade edildi, ”Takip eden iki yıl boyunca ekipteki herkesin desteklendiğini hissetmesini sağlamak için çalışanlarımızı dikkatle dinledik ve onlardan öğrendik. 2020’de kapsayıcı kültürümüzü geliştirmeye her zamankinden daha tutkuluyuz ve tüm personelimizin yanında olmaya kararlıyız”