Ümit Can Uygun’un annesi Gülay Uygun ölü olarak bulundu

umit-can-uygunun-annesi-gulay-uygun-olu-olarak-bulundu

3 Haziran’da evinde ölü bulunan Aleyna Çakır’a daha önce şiddet uygulayan ve Çakır’ın ailesinin suçladığı Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun, son günlerde hakkında çıkan bazı iddiaların ardından Ankara’da ormanlık alanda başından vurulmuş halde ölü bulundu.

Demirören Haber Ajansı, öğretmen olan Gülay Uygun’un sabah saatlerinde bir akrabasının evine gitmek için dışarı çıktığını, akşam saatlerinde Uygun’a ulaşamayan ailenin durumu polise bildirdiğini yazdı.

Hem polis, hem de yakınlarının aramaya başladığı Gülay Uygun’u, yakınları buldu. Dağlık alanda bir ormanda başından vurulmuş halde bulunan Uygun’un hayatını kaybettiği belirlendi.

Gülay Uygun İntihar mı etti?

Annesinin hayatını kaybettiği yerde Ümitcan Uygun, babası ve avukatları kameralara konuşarak, Gülay Uygun’un ardında bir not bırakarak intihar ettiğini söyledi.

Avukat Çağatay Cengiz de Müge Anlı’nın programında dile getirilen iddiaları hatırlatarak “Gülay Uygun sabah saatlerinde bana ‘Bu iftirayı nasıl kaldıracağım’ diye mesaj attı. Akşam saatinde cansız bedeniyle karşılaştık” dedi.

Ümitcan Uygun ve babası, Gülay Uygun’un mektubunda iftiralardan dolayı Müge Anlı’yı suçladığını iddia etti.

Mektubun doğruluğuyla ya da Uygun’un ölüm sebebiyle ilgili henüz resmi makamlarca yapılmış bir açıklama yok.

Sosyal medyada paylaşılan Gülay Uygun’un cansız bedeninin fotoğraflarında, yanında bir alışveriş poşeti ve yüzünde de maske olduğu görülüyor.

Bu sebeple birçok sosyal medya kullanıcısı, olayın intihar olmayabileceğini savunuyor.

Sosyal medyada aynı zamanda #mügeanlıyalnızdeğildir etiketiyle Müge Anlı’yı destekleyen binlerce paylaşım yapıldı.

Kaynak: 1