Uşşaki tarikatı lideri çocuk istismarından tutuklandı

Uşşaki tarikatı lideri istismarından tutuklandı

Ayasofya’nın ibadete açılmasının ardından ”İslam Devleti” düşüncesini savunarak gündeme gelen Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nusrullah, müridlerinden birinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın ardından Uşşaki tarikatı üyeleri şikayetçi babayı darp etti.

Sakarya’nın Akyazı İlçesi’ne bağlı Kuzuluk İlçesi’nde yaşayan Fatih Nusrullah, geçtiğimiz Perşembe günü küçük yaştaki kıza cinsel tacizde bulunduğu şüphesiyle gözaltına alındı.

Uşşaki tarikatı müritleri babayı darp etti

Odatv’den Sami Menteş’in haberine göre, 12 yaşındaki çocuğun yaşadığı korkunç olayları annesine anlatmasının ardından, çocuğun babası jandarmaya başvurdu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Jandarma ekipleri şikayet üzerine Kuzuluk mahallesinde bulunan dergaha geldiğinde, tarikat müritleri jandarmaya rağmen şikayetçi babaya saldırdılar. Jandarma olayı bastırabilmek için biber gazı kullanmasına rağmen müritler acılı babayı darp ettiler. Yaşanan karmaşanın ardından Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah güçlükle gözaltına alındı.

Fotoğrafa açıklamayı siz yapın

Soruşturmayı yürüten Akyazı Cumhuriyet Savcısı, çocuğun ifadelerine başvurdu. İstismara maruz bırakılan çocuk, dergahta 10 yaşındaki bir çocuğun daha olduğunu ve onunda benzer şekilde istismara uğradığını söyledi.

Görgü tanıklarının ve dergahta bulunan diğer öğrencilerin ifade vermesinin ardından Fatih Nusrullah’ın 12 yaşındaki kız çocuğu dışındaki genç kızlara da cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı.

Tarikat lideri Fatih Nusrullah jandarmada ifade verdikten sonra mahkemeye çıkarıldı, tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nusrullah Ferizli Cezaevi’ne gönderildi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma ve kovuşturma usullerinin gizliliğini ihlal ettiği iddiasıyla Odatv hakkında soruşturma başlattı.

Aileyi ölümle tehdit ediyorlar

İstismara uğrayan Y.A.’nın aile üyelerinin hayatları için endişeli ve çaresiz olduğu söylenirken, tarikat müritlerinin çocuğun ifadesini değiştirmesi için aileyi ölümle tehdit ettiği iddia ediliyor.

Fatih Nusrullah’ın müritleri tarafından darp edilen baba